Skip to content

Blog rowerowy Posts

Gdzie kupić rower?

Gdy rozpoczyna się sezon rowerowy, w supermarketach zaczyna się wysyp rowerów. Supermarkety przygotowują dla swych klientów gazetki reklamowe, w których zachęcają do zakupu rowerów. Sklepy rowerowe również kuszą nowymi ofertami. Wielu osobom ciężko podjąć decyzję, gdzie kupić rower. Do zakupu w hiper- czy supermarkecie zachęca niska cena, ale czy będzie to udany zakup i rzeczywiście uda się zaoszczędzić pieniądze?

Czym różni się rower z supermarketu od roweru markowego?

Rowery z hiper- i supermarketu często wykonane są z najtańszych, najniższej jakości części rowerowych wykonanych z plastiku lub z ciężkiej stali. To sprawia, że części rowerowe szybko się psują, hamulce i przerzutki szybko się rozregulowują. Często w naprawę takiego roweru trzeba zainwestować duże pieniądze. Naprawa często kosztuje tyle, co zakup drugiego roweru.

Jeżeli zależy nam na dobrej jakości rowerze, który będzie nam służył przez długi czas, wybierzmy się do sklepu rowerowego. Tam możemy liczyć na fachową pomoc przy zakupie, a także na późniejszy serwis.

Rowery ze sklepu rowerowego złożone są z markowych komponentów. Elementy różnych producentów połączone są tak, że rower działa bez zarzutu. Ramy takich rowerów wykonane są z najlepszej jakości stali, aluminium, tytanu lub karbonu, podczas gdy ramy rowerów z supermarketu wykonane są z najtańszej stali lub najgorszej jakości aluminium.

Hamulce rowerów ze sklepu rowerowego wykonane są wyłącznie z metalu podczas, gdy rowery z hiper- i supermarketu mają hamulce plastikowe lub z metalowej blachy oblanej plastikiem. Również pedały w rowerach ze sklepu rowerowego najczęściej są metalowe podczas, gdy rowery z supermarketu mają pedały plastikowe. Podobnie jest z innymi częściami rowerowymi.

W sklepach rowerowych można kupić tylko rowery znanych marek. Rowery z hiper- i supermarketów mają nazwy podobne do nazw znanych marek. Od jakości roweru zależy też nasze bezpieczeństwo. Jeżeli nie chcemy, by podczas jazdy popsuła się jakaś część rowerowa, zainwestujmy w markowy rower.

Jeżeli zależy nam na dobrej jakości rowerze, a nasze możliwości finansowe nie pozwalają nam na zakup markowego roweru w sklepie rowerowym, pomyślmy o zakupie markowego roweru używanego. Lepiej kupić dobrej jakości rower używany, niż tani rower z hiper- czy supermarketu.

Comments closed